Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich osobom trzecim. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X
Fundusze Europejskie

Witamy

Zespół Szkół Specjalnych w Skoczowie

Aktualności więcej aktualności...

2 kwietnia, to dzień szczególny, który od 2007 roku obchodzony jest jako Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. W tym dniu każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem. Chcemy przypomnieć, że obok nas żyją ludzie, dzieci
i dorośli, którzy patrzą na świat trochę inaczej.
Czy zdarza Ci się odczuwać dyskomfort spowodowany hałasem? Czy czujesz czasami, że potrzebujesz się odciąć od całego świata? Chcesz, żeby wszyscy zostawili Cię w spokoju i nie mówili do Ciebie? Każdy z nas ma czasami taki dzień, kiedy potrzebuje wyciszenia. Osoby z autyzmem czują się tak codziennie. Dlatego tak bardzo potrzebują naszego zrozumienia i wsparcia.
Pokażmy, że jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i 2 kwietnia w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu „zapalmy świat na niebiesko”. Każdy z nas może włączyć się do akcji np. ubrać się na niebiesko lub zaakcentować ten dzień np. niebieską wstążką.
Dodatkowo w tym roku proponujemy wykonanie niebieskiego serca, wycięcie go i umieszczenia w widocznym miejscu np. na oknie.
Dla osób zainteresowanych polecamy obejrzenie ciekawych filmików przygotowanych przez organizację: „Dalej razem” Stowarzyszenie pomocy osobom autystycznym. Materiały te pokazują codzienność osób z autyzmem z perspektywy ich rodziców oraz terapeutów.
 
FILM
 

Formy nauki

Bip

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych w Skoczowie

43 – 430 Skoczów

ul. Mickiewicza 12

Akcje w których bierzemy udział:

copyright © 2013 ZSS Skoczów

Designed by: Projektowanie stron Skoczów