Wakacje pełne przygód, humoru, dobrej zabawy, a jednocześnie zdrowe i bezpieczne? W Skoczowie to możliwe! Miejscowy Zespół Szkół Specjalnych stanął na wysokości zadania. Również w tym roku zorganizowaliśmy dzieciom i młodzieży z gminy Skoczów dwutygodniowy aktywny wypoczynek. W trwającej od 26.06 do 07 lipca br. półkolonii wzięło udział 24 dzieci w większości z niepełnosprawnością intelektualną. Wszyscy razem dobrze się zintegrowali i świetnie bawili.

Zajęcia trwały od godziny 8.00 do 14.00. Dla uczestników przygotowaliśmy szereg atrakcji, takich jak wypady na basen, wycieczki piesze i autokarowe, wyjścia do kina, gry i zabawy ruchowe, zajęcia integracyjne, muzyczno – taneczne czy plastyczne. Codziennie dzieci miały zapewniony ciepły posiłek oraz napoje.

Na naszej półkolonii było bardzo bezpiecznie. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali opiekunowie, służby porządkowe – policja, straż miejska, straż pożarna, a także ratownicy na basenie. Byliśmy bardzo dobrze przeszkoleni i wiedzieliśmy, jak poruszać się w mieście, a podczas wycieczek zabieraliśmy ze sobą apteczkę oraz odpowiedni strój i obuwie. Wiemy, w jakich miejscach możemy się kąpać i gdzie możemy skakać do wody. Unikaliśmy długiego przebywania na słońcu, piliśmy dużo płynów, naszą głowę chroniliśmy odpowiednim nakryciem, a gdy była potrzeba, odpoczywaliśmy w cieniu. Nie zapominaliśmy również o higienie osobistej. Po powrocie do szkoły, przed obiadem, zawsze myliśmy ręce. Wiemy, że to bardzo ważne! Zainteresowanie naszymi zajęciami było bardzo duże i przerosło nasze oczekiwania, a jak było – sami zobaczycie….


Zobacz film

 

Dwa tygodnie bardzo szybko przeleciały. Zostaną nam miłe wspomnienia z wycieczek oraz z aktywnie i różnorodnie spędzonego czasu. Nie narzekaliśmy na nudę. W czasie wolnym od zajęć dużo zwiedzaliśmy i szukaliśmy kontaktu z przyrodą. Udało nam się dotrzeć do najpiękniejszych skoczowskich miejsc, gdzie mogliśmy się wyciszyć i zrelaksować. Ze wzgórza Kaplicówki, gdzie znajduje się zabytkowa kaplica św. Jana Sarkandra, mogliśmy podziwiać piękną panoramę Skoczowa.

Przygotowanych było dla nas mnóstwo atrakcji i już nie możemy się doczekać przyszłego roku z nadzieją, że znów będziemy mogli przyjść na wypoczynek do Zespołu Szkół Specjalnych w Skoczowie!