21 października 2015 w hali sportowej Zespołu Szkoł Specjalnych im. K.I. Gałczyńskiego w Bielsku - Białej odbył się XXI MITING LEKKOATLETYCZNY SZKÓŁ SPECJALNYCH I OŚRODKÓW SZKOLNO - WYCHOWAWCZYCH. W zawodach brały udział zespoły m.in. z Oświęcimia, Czechowic, Bielska i Skoczowa. Nasi uczniowie co roku czynnie angażują się w zawody sportowe i po raz kolejny wzięli udział w sportowych zmaganiach. Uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy (chłopcy i dziewczęta) oraz grupę zaawansowaną i mniej zaawansowaną. Zawodnicy wszystkich szkół walczyli do ostatnich sił, a organizatorzy zapewnili odpowiednie warunki do rywalizacji. Atmosfera była świetna, uczniowie przestrzegali zasad fair play i wspierali się wzajemnie.
Reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych w Skoczowie wzięła udział w Trójboju Lekkoatletycznym, który był podzielony na dwie kategorie. Konkurencje to: trójskok, bieg wahadłowy i rzut piłką lekarską.
Odnieśliśmy wielki sukces zdobywając 12 medali w tym: 5 złotych, 4 srebrne i  3 brązowe. Zajęliśmy także drużynowo pierwsze miejsce i otrzymaliśmy puchar dla najlepszej szkoły biorącej udział w tych zawodach. 
Złote medale otrzymali: Karolina Szostok, Krzysztof Krasnodębski, Angelika Hareńczyk, Janusz Mitręga, Marta Heinrich.
Srebro wywalczyli: Natalia Szarzec, Marek Walczak, Bartosz Skorupa, Estera Wojciechowska.
Brąz zdobyli: Mariusz Hainc, Ola Sadlok, Kacper Malec.
O dobrą kondycję uczniów z ZSS w Skoczowie ustawicznie dbają nauczyciele wychowania fizycznego (P. Anna Balska, P. Monika Pasterny, P. Wioletta Ociepka, P. Rafał Hejnowicz oraz P. Janusz Glos). Jest to po raz kolejny ogromny sukces naszych uczniów i nauczycieli.

galeria 

Wielkie brawa i gratulacje dla zwycięskiej drużyny!

Joanna Jankowska
Rafał Hejnowicz