Strona główna > Wolontariat

Wolontariat

Od 16 lat w naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu. Początkowo opierał się on na współpracy ze skoczowskimi szkołami podstawowymi. Przychodzili do nas uczniowie na zajęcia plastyczne oraz zajęcia prowadzone metodą Weroniki Sherborne. Aktualnie Koło organizuje różnorodne akcje charytatywne, którymi zachęcamy do pomocy i wspierania osób potrzebujących. Bierzemy udział w akcjach ogólnopolskich, jak również sami organizujemy akcje na rzecz potrzebujących. Szkolnym Kołem Wolontariatu opiekują się p. Marcelina Chorabik-Grześ, p. Gabriela Błacha-Ciupek oraz p. Sylwia Hoch.

W roku szkolnym 2023/2024 ruszamy z nowymi akcjami. Serdecznie zapraszamy do włączania się w poniższe działania.

Szkolne Koło Wolontariatu ZAPRASZA wszystkich do wzięcia udziału w bardzo KRÓTKIEJ akcji. Prosimy o przyniesienie do szkoły kolorowych ołówków, gumek i temperówek ✏️ Zbieramy do 17 czerwca!!
Zebrane przybory polecą✈️znów do Tanzanii🇹🇿

zbieramy DLA TANZANII artykuły szkolne: ołówki, kredki, mazaki, gumki, temperówki

KOŁO WOLONTARIATU zaprasza do udziału w akcji PREZENT pod CHOINKĘ akcja trwa od 21.10.22-3.11.2022SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU zachęca wszystkich do wzięcia udziału w akcji "DLA UKRAINY" zbieramy resztki świeczek, zniczy i paliwek zostaną one wykorzystane do stworzenia świec okopowych dla żołnierzy ukraińskich w Bachmucie ETAPY ZBIERANIA PRODUKTÓW: I: DO 17.03.2023 II: DO 5.04.2023