Strona główna > Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia pozalekcyjne

ZAJĘCIA TANECZNE

Zajęcia są dobrowolne odbywają się raz w tygodniu we wtorek od godz. 14.00 do 14.45, przeznaczone są dla dzieci i młodzieży chętnej rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności taneczne. 
Na zajęciach uczymy się układów choreograficznych, zabaw i ćwiczeń przy muzyce, animacji muzycznej, tańców integracyjnych, elementów tańca narodowego, poznajemy figury tańca współczesnego. 

       Zajęcia taneczne mają na celu zaspokojenie potrzeby ruchu, odprężenia, ekspresji i potrzeby tworzenia. Poprzez taniec, uczeń wyrabia w sobie poczucie rytmu, słuchu, swobodę i płynność ruchów. Przez ruch ciała uczą się dzieci nawiązywać kontakt z otaczającym nas światem. Przy okazji doskonałej zabawy następuje wzmocnienie mięśni, rozwija się koordynacja ruchowa i równowaga, jednym słowem znaczenie tańca w korygowaniu wad postawy jest bezsporne. Wreszcie zajęcia te są reakcją na potrzeby dzieci, które to nie mają możliwości korzystania z tego rodzaju zajęć w swoim miejscu zamieszkania. Zajęcia te pozwolą grupie zainteresowanych dzieci rozwinąć swoje zainteresowania tańcem, oraz podniesie poziom jakości pracy szkoły w tym zakresie. Uczestnictwo w tego rodzaju zajęciach, to nie tylko rozrywka, ale również sposób na stres, dobre samopoczucie, radość, odprężenie umysłu, relaks i równocześnie aktywna forma spędzania wolnego czasu.

 

 

 

 

 

 

KOŁO SPORTOWE

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach od 13.00 - 14.45. 

Celem zajęć jest zachęcenie uczniów do aktywnego wypoczynku, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji, nauczenie kulturalnego dopingu, zachowania się na arenie sportowej oraz wdrożenie zasady „fair play” w współzawodnictwie. Uczniowie mogą również nabrać umiejętności związane z samodzielnym zorganizowaniem aktywnego oraz bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych oraz wakacji letnich. Wiedze tą zdobywają i utrwalają poprzez zabawy i gry sportowe, zabawy terenowe, marszobiegi oraz na zajęciach wprowadzających nowe umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych. Zajęcia sportowe opierają się głównie na doskonaleniu poznanych oraz nabyciu nowych umiejętności oraz nauce elementów technicznych w grach zespołowych takich jak piłka nożna, unihokej, tenis stołowy, piłka koszykowa. Podobny wiek oraz różnice w sprawności osób, które uczęszczają na zajęcia pozwolą uczestnikom sprawdzenia się z rówieśnikami oraz możliwości wyboru innych rozwiązań poprzez samodzielne działania.

dzieci grające w piłkę ręczną na sali gimnastycznejdzieci grające w siatkówkę na sali gimnastycznej